دکتر محمد رضا اکبری

دکتر اکبری تحصیلات پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال ۱۳۸۰ به پایان رسانید و پس از سپری کردن دوره طرح پزشکی خود در سال ۱۳۸۳ برای ادامه تحصیل در رشته ژنتیک به دانشگاه تورنتو رفته و مطالعات خود را در زمینه ژنتیک سرطان آغاز نمود و در سال ۲۰۱۱ میلادی مدرک دکترای خود را در رشته ژنتیک از دانشگاه تورنتو اخذ نمود. پس از سپری کردن یک دوره یکساله فوق دکتری، ایشان بعنوان استادیار دانشگاه تورنتو در موسسه علوم پزشکی (IMS) دانشکده پزشکی دانشگاه تورنتو و همچنین دانشکده بهداشت (DLSPH) آن دانشگاه مشغول به کار میشود. ایشان در حال حاضر علاوه بر تدریس در دانشگاه تورنتو، مدیریت آزمایشگاه ژنتیک بیمارستان کالج زنان این دانشگاه را عهده‌دار می‌باشد.

  • دکتر اکبری از فارغ‌التحصیلان دبیرستان علامه حلی تهران در سال ۱۳۷۲ بوده است. ایشان در سال ۱۳۷۱ رتبه اول المپیاد شیمی دانش آموزی کشوری را کسب نمود و از اعضای اولین تیم المپیاد شیمی دانش آموزی ایران بود که در سال ۱۹۹۳ میلادی موفق به کسب مدال برنز در بیست و پنجمین دوره المپیاد جهانی شیمی در کشورایتالیا گردید.
  • دکتر اکبری تحصیلات پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال ۱۳۸۰ به پایان رسانید و پس از سپری کردن دوره طرح پزشکی خود در سال ۱۳۸۳ برای ادامه تحصیل در رشته ژنتیک به دانشگاه تورنتو رفته و مطالعات خود را در زمینه ژنتیک سرطان آغاز نمود و در سال ۲۰۱۱ میلادی مدرک دکترای خود را در رشته ژنتیک از دانشگاه تورنتو اخذ نمود. پس از سپری کردن یک دوره یکساله فوق دکتری، ایشان بعنوان استادیار دانشگاه تورنتو در موسسه علوم پزشکی (IMS) دانشکده پزشکی دانشگاه تورنتو و همچنین دانشکده بهداشت (DLSPH) آن دانشگاه مشغول به کار میشود. ایشان در حال حاضر علاوه بر تدریس در دانشگاه تورنتو (akbarilab.utoronto.ca)، مدیریت آزمایشگاه ژنتیک بیمارستان کالج زنان این دانشگاه را عهده‌دار می‌باشد.
  • دکتر اکبری موفق به چاپ بیش از ۱۰۰ مقاله در مجلات معتبر علمی دنیا شده‌اند که از آن میان می‌توان به مقاله ایشان در مجله معتبر نیچر ژنتیک در سال ۲۰۱۵ در مورد کشف ارتباط ژن RECQL و افزایش ریسک سرطان سینه نام برد. نامبرده در طی سالهای گذشته همکاری علمی نزدیکی با مراکز دانشگاهی ایران از جمله مرکز ژنتیک دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، انستیتو کنسر دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین مرکز تحقیقات گوارش و کبد این دانشگاه داشته است. ایشان همچنین از پایه گذاران پروژه کشوری ایرانوم (iranome.ir) می‌باشد.

دکتر ساناز طبرستانی

دکتر طبرستانی با کسب رتبه ۳۱ کنکور در منطقه یک در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شدند و در آزمون جامع علوم پایه پزشکی رتبه سوم کشوری را کسب نمودند. پس از فارغ التحصیلی در سال ۱۳۸۳، خدمت طرح پزشکی عمومی را به مدت دو سال در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی انجام دادند. ایشان در سال ۱۳۸۸ در رشته دکترای ژنتیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پذیرفته شده، در سال ۱۳۹۳ با کسب رتبه اول فارغ التحصیل شدند. در طی دوره دکترای ژنتیک پزشکی، در زمینه ژنتیک سرطان پستان، فارماکوژنتیک داروهای سرطان و مقاومت به داروی تاموکسیفن مطالعه و تحقیق کردند. دکتر طبرستانی دوره خدمت تعهد دکترا را در بیمارستان شهدای تجریش و مرکز تحقیقات سرطان به مدت ۴ سال انجام دادند و در طی این مدت به مطالعات خود در زمینه ژنتیک سرطان ادامه دادند. ایشان در سال 2017 دوره کوتاه مدتی را در بیمارستان تخصصی سرطان MD Anderson وابسته به دانشگاه تگزاس گذراندند.